Nordik Walking

 

Nordic Walking - czyli marsz ze specjalnie zaprojektowanymi do tego kijami. Łączy w sobie cechy kompleksowej aktywności ruchowej dla wszystkich bez względu na wiek, masę ciała i wyjściowy poziom sprawności fizycznej. Nordic Walking jest bezpieczną formą ćwiczeń, którą można wykonywać w każdym terenie i o każdej porze roku.

Więcej…

   

Baza gastronomiczna

Baza gastronomiczna

Kuchnia na Podbeskidziu była w dużym stopniu uzależniona od panujących na tym obszarze warunków gospodarczych. Środowisko geograficzne ukształtowanie terenu, klimat i gleba, określały ilość i charakter upraw. "Menu" wspomagano łowiectwem i rybołówstwem. Mała ilość produktów wystarczyła jednak do stworzenia wyśmienitej i bogatej w potrawy kuchni regionalnej. Pomimo, iż w potrawach góralskich znajdowała się mała ilość białka i tłuszczów, górale zawsze szczycili się dobrym zdrowiem i niewyobrażalną krzepą.

Więcej…

   

Galeria Beskidzka

Beskidzka Galeria Sztuki w Szczyrku                                                                                                                                                                                           

43-370 Szczyrk, ul. Myśliwska 60                                                                        

Tel. (0 33) 817 87 16
www.galeria.szczyrk.pl

Więcej…

   

Wycieczka na Błatnią

Błatnia ( 917 m n.p.m.) – szczyt górski w grupie Klimczoka w Paśmie Wiślańskim Beskidu Śląskiego.

To niewybitne wypiętrzenie grzbietu, wznoszące się nad Doliną Wapienicy, niecałe 4 km na zachód od Klimczoka, jest zwornikiem dla biegnącego w kierunku zachodnim ramienia CzuplaŁazkaZebrzydki oraz dla odgałęziającej się ku północy rosochy Przykrej, Wielkiej Polany i Palenicy. Wierzchołek, grzbiety w jego rejonie oraz południowe stoki opadające ku dolinie Chrobaczego Potoku w Brennej pokryte są ciągiem polan, które do II wojny światowej stanowiły tradycyjny ośrodek gospodarki pasterskiej. Większą część stoków pokrywają lasy mieszane lub bukowe.

Cel wycieczki:  Błatnia (917 m.n.p.m. )                                                                                                       Trasa : szlak Zółty i czerwony (2,5 h)

Więcej…

   

Strona 1 z 2

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>