Kalendarz imprez w Szczyrku

Znalezione obrazy dla zapytania szczyrk narty zdjęciaZnalezione obrazy dla zapytania szczyrkZnalezione obrazy dla zapytania tkb szczyrk Znalezione obrazy dla zapytania szczyrk narty zdjęciaZnalezione obrazy dla zapytania energylandia zatorZnalezione obrazy dla zapytania szczyrk narty zdjęciaZnalezione obrazy dla zapytania szczyrk narty zdjęciaZnalezione obrazy dla zapytania szczyrk narty zdjęcia

Szczyrk Atrakcje - Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez w Szczyrku - Dla każdego coś miłego :)

 

Więcej…

   

STOKI NARCIARSKIE

Nie od dziś wiadomo, że Szczyrk słynie z zimowych atrakcji, a przede wszystkim z licznych stoków narciarskich! 

Szczyrk Mountain Resort jest jednym z największych ośrodków narciarskich na terenie Polski, który posiada 22km tras o zróżnicowanym nachyleniu. Ponad to, miłośnicy zimowych sportów, mogą również skorzystać z tras przygotowanych przez Centralny Ośrodek Sportu (Skrzyczne) oraz Beskid Sport Areny.

Łącznie Szczyrk dysponuje 40 km tras! 

Wyjazd gondolą na 1000 m.n.p.m., podgrzewane kanapy i obłędny widok sprawia, że turyści licznie wracają do urokliwej miejscowości jaką jest Szczyrk.

Szczyrk – najlepsze trasy narciarskie. Gdzie jeździć na nartach w Szczyrku i okolicach? - Poza domem Szczyrk przygotował nowości. To m.in. lepsze trasy, górska restauracja i automatyczne kasy O ośrodku

Na poniższych stronach, znajdą Państwo podstawowe informacje m.in. o cenach i zakupie karnetów, a także na kamerkach sprawdzą aktualne warunki pogodowe.

 

Mapa: trasy narciarskie Szczyrk Mountain Resort, Skrzyczne

Mapy tras w Szczyrk Mountain Resort

 

Mapa: trasy narciarskie Beskid Sport Arena

Mapy tras w Beskid Sport Arena

 

 

Zainteresowanych lekcjami jazdy na nartach, snowboardzie czy wyjściami skiturowymi, zachęcamy do skorzystania z oferty przygotowanej przez licencjonowaną szkołę narciarską STREFA ZIMY.

Strefa Zimy w Szczyrku – Szkoła narciarska i snowboardowa w Szczyrku

Wykwalifikowana kadra zapewni bezpieczeństwo na stoku oraz odpowiednie szkolenie dopasowane indywidualnie do umiejętności kursanta. Dla osób początkujących lekcje odbywają się na Wyciągu Bananowym w Szczyrku (ul. Narciarska 10), natomiast osoby o poziomie zawansowanym szkolą technikę na trasach ośrodka Szczyrk Mountain Resort.

Zapisy na lekcje: 669 715 711          Wypożyczalnia sprzętu: 693 429 329 

www.strefazimy.pl

 

 

 

   

TRASY ROWEROWE ENDURO

Szczyrk to miejsce w którym coraz częściej spotyka się fanatyków rowerowych szaleństw, przybywających z różnych regionów Polski. Nie dziwi to nikogo - od 2019 roku ośrodek Szczyrk Mountain Resort udostępnił 13km tras rowerowych enduro!

 

Otwarcie Szczyrk Enduro Trails po raz drugi - 43RIDE magazyn rowerowy Szczyrk Enduro Trails by TREK Z wizytą w Szczyrk Enduro Trails - 43RIDE magazyn rowerowy

 

Ścieżki enduro to jednokierunkowe trasy o różnych stopniach trudności, dlatego każdy może dobrać odpowiednią trasę względem własnych umiejętności.

Zjazdy trasami enduro to dobry pomysł na spędzenie dnia w sposób aktywny!

Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji spróbować rowerowych przygód na górskich trasach, przewidziano lekcje z instruktorami, którzy zadbają o bezpieczeństwo oraz odpowiednie przygotowanie merytoryczne i techniczne.

W punkcie Szczyrk Enduro Trails można wypożyczyć rower oraz akcesoria niezbędne do bezpiecznej zabawy.

Z atrakcji jaką są zjazdy trasami rowerowymi enduro, można skorzystać w sezonie letnim. Zazwyczaj jest to okres od maja do końca października. Dodatkowym atutem atrakcji jest możliwość podziwiania widoków urokliwych Beskidów - najpierw podczas wyjazdu gondolą i kolejką na szczyt Kopy Zbójnickiej, a następnie podczas zjazdów. 

Dla osób, które preferują spokojniejszą aktywność, proponujemy wypożyczenie rowerów elektrycznych i wybranie się na przejażdżkę górskimi szlakami. 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.szczyrkowski.pl

   

KRYTY BASEN, SIŁOWNIA - COS SZCZYRK

Zdecydowanie większa część turystów odwiedzająca Szczyrk, planuje aktywny wypoczynek. A co jeśli pogoda nie dopisze? W takim przypadku, warto wybrać się do COSu- Centralny Ośrodek Sportu.

 

  

 

COS jest to kompleks sportowy, w którym można skorzystać z:

 • Hali sportowej umożliwiające uprawianie wielu dyscyplin sportowych, wyposażone w profesjonalny sprzęt sportowy i przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych

 • Krytej pływalni z homologacją do rozgrywania zawodów o randze krajowej:

          wymiar 25m x12,5m, 5 torów o głębokości 1,6-1,8 m, 1 tor sztucznie wypłycony: 90 cm  

 • Profesjonalnych siłowni wyposażonych w bieżnie treningowe, ergometry wioślarskie, atlasy do ćwiczeń, hantle, sztangi, talerze, piłki gimnastyczne, lekarskie, itp.

 • Salki do zajęć gimnastycznych i fitness na terenie nowej hali sportowej

 • Sauny

 • Gabinetu odnowy biologicznej wyposażonego w nowoczesny sprzęt i aparaturę, gwarantują wysoką jakość świadczonych usług.

             Oferowane usługi w zakresach:

              - hydroterapia
              - zabiegi cieplne
              - masaże
              - fizykoterapia
              - kinezyterapia

A ponad to:

 • Stadionu sportowego z boiskiem piłkarskim, boiskiem wielofunkcyjnym do gier zespołowych oraz bieżnią okólną tartanową i widownią, skocznią w dal, wzwyż, o tyczce i rzutniami

 • Kortów tenisowych (trzy z nawierzchnią ziemną, jeden ze sztuczną trawą)

 • Boiska do siatkówki plażowej

 • Kompleksu skoczni Skalite w Szczyrku o punktach konstrukcyjnych: K-95, K-70, K-40 – obiekt funkcjonujący przez cały rok, posiadający nawierzchnię igelitową, sztuczne oświetlenie oraz instalację sztucznego naśnieżania

 Więcej informacji: www.szczyrk.cos.pl

   

JASKINIA MALINOWSKA

Dla osób lubiących przygodę, mamy ciekawą propozycję: 
Wyprawa górska połączona ze zwiedzaniem jaskini! 
 

Turyści mogą już zwiedzać Jaskinię Malinowską w Beskidach - RadioMaryja.pl Jaskinia Malinowska już dostępna do zwiedzania. Tłumy na otwarciu ZDJĘCIA | Dziennik Zachodni jaskinia malinowska - KochamLatac.pl

Jaskinia Malinowska znajduje się pod szczytem góry Malinów, co oznacza, że aby do niej dotrzeć trzeba wyjść na wysokość 1080 m.n.p.m. Najkrótszy szlak, którym można dojść do wejścia jaskini prowadzi z Białego Krzyża - szlak czerwony. Inną możliwością jest wędrówka po górach np. od szczytu Skrzycznego, przez Malinowską Skałę.

Przed wyprawą warto zapoznać się z mapą szlaków turystycznych: https://mapa-turystyczna.pl/node/szczyrk#49.71471/19.02311/14

 

   

PARK LINOWY

Od pewnego czasu, parki linowe cieszą się szczególnym zainteresowaniem u osób lubiących aktywną formę spędzania czasu wolnego. Jest to świetna rozrywka dla dorosłych i dzieci, dlatego parki chętnie odwiedzane są przez rodziny z dziećmi.

 

 Obraz może zawierać: niebo, trawa, drzewo, na zewnątrz i przyroda Szczyrk - Park linowy "Beskid Park". Atrakcje turystyczne Szczyrku. Ciekawe miejsca Szczyrku Obraz może zawierać: na zewnątrz

 

Parki linowe posiadają do wyboru kilka tras o różnym stopniu trudności. Składają się głównie z rozpiętych na różnych wysokościach (nawet do kilkunastu metrów nad ziemią, często w lesie pomiędzy drzewami, ale także pomiędzy specjalnie ustawionymi słupami) lin, drabinek, mostków, platform itp.

Obecnie w Szczyrku znajdziemy dwa parki linowe:

 

 

   

Wycieczka na Klimczok

Klimczok, dawniej również, Klimczak,(1117 m n. p. m.) – szczyt górski w północno-wschodniej częścią Pasma Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Przebiega przezeń granica administracyjna Belska-Białej i stąd szczyt Klimczoka jest najwyższym punktem tego miasta. Przez szczyt biegnie też historyczna granica pomiędzy Śląskiem i Małopolską.

Cel wycieczki: Klimczok (1117 m n.p.m.)
Trasa: szlak niebieski (1 h 45 min)

Więcej…

   

Wycieczka na Skrzyczne

Skrzyczne (1257 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego. Najważniejsza atrakcja Szczyrku. Wznosi się on w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego, w bocznym ramieniu pasma Baraniej Góry. Na szczyt można dotrzeć szlakami turystycznymi ze Szczyrku, z Buczkowic, z Ostrego i od strony Baraniej Góry. Dla wygodnych jest możliwość wyjazdu kolejką, której kurs zajmuje około 30 minut.

Cel wycieczki: Skrzyczne (1257 m n.p.m.)
Trasa: szlak czerwony na Skrzyczne (3 h)

Więcej…

   

Sanktuarium na Górce

Sanktuarium na Górce w Szczyrku - idealne na wesele z klimatem

Sanktuarium na Górce,  Kościół Matki Boskiej Królowej Polski pochodzący z 1894 roku, znajduje się na południowym stoku Magury, na tzw. Górce.

Więcej…

   

Wycieczka na Błatnią

Znalezione obrazy dla zapytania błatnia schronisko 

 

Błatnia ( 917 m n.p.m.) – szczyt górski w grupie Klimczoka w Paśmie Wiślańskim Beskidu Śląskiego.

To niewybitne wypiętrzenie grzbietu, wznoszące się nad Doliną Wapienicy, niecałe 4 km na zachód od Klimczoka, jest zwornikiem dla biegnącego w kierunku zachodnim ramienia CzuplaŁazkaZebrzydki oraz dla odgałęziającej się ku północy rosochy Przykrej, Wielkiej Polany i Palenicy. Wierzchołek, grzbiety w jego rejonie oraz południowe stoki opadające ku dolinie Chrobaczego Potoku w Brennej pokryte są ciągiem polan, które do II wojny światowej stanowiły tradycyjny ośrodek gospodarki pasterskiej. Większą część stoków pokrywają lasy mieszane lub bukowe.

Cel wycieczki:  Błatnia (917 m.n.p.m.)

Trasa: szlak żółty i czerwony (2,5 h)

Więcej…

   

Galeria Beskidzka

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania galeria beskidzka szczyrk

                                                                                             Beskidzka Galeria Sztuki w Szczyrku                                                                                                                                                                                           

                                                                      43-370 Szczyrk, ul. Myśliwska 60                                                                        

Tel. (0 33) 817 87 16
www.galeria.szczyrk.pl

Więcej…

   

Baza gastronomiczna

Znalezione obrazy dla zapytania góralskie jadło

Baza gastronomiczna w Szczyrku

Kuchnia w Szczyrku była w dużym stopniu uzależniona od panujących na tym obszarze warunków gospodarczych. Środowisko geograficzne ukształtowanie terenu, klimat i gleba, określały ilość i charakter upraw. "Menu" wspomagano łowiectwem i rybołówstwem. Mała ilość produktów wystarczyła jednak do stworzenia wyśmienitej i bogatej w potrawy kuchni regionalnej. Pomimo, iż w potrawach góralskich znajdowała się mała ilość białka i tłuszczów, górale zawsze szczycili się dobrym zdrowiem i niewyobrażalną krzepą. Zapraszamy do regionalnej karczmy góralskiej "Chata na Groniu " w Mesznej - malowniczą trasą przez las - tylko pół godziny od naszych apartamentów. Smaczna kuchnia i domowa atmosfera !!!

Więcej…

   

Nordic Walking

 

Nordic Walking z trenerem w Szczyrku

- czyli marsz ze specjalnie zaprojektowanymi do tego kijami. Łączy w sobie cechy kompleksowej aktywności ruchowej dla wszystkich bez względu na wiek, masę ciała i wyjściowy poziom sprawności fizycznej. Nordic Walking jest bezpieczną formą ćwiczeń, którą można wykonywać w każdym terenie i o każdej porze roku.

Więcej…