ATRAKCJE SZCZYRKU

 1. Stajnia Eliksir. Szczyrk oprócz turystyki górskiej i rowerowej oferuje również turystykę konną , stajnia obok góry Skalite ul. Kwiatowa 19, oferuje 25 koni oraz mini zoo.
 2. Kapliczka sakralna. Obok góry Skalite znajduje się również zabytkowa kapliczka z 1829r., z Chrystusem na krzyżu i okiem opatrzności na górze.
 3. Pomnik Konfederacji Barskiej z 1771 roku, ku pamięci tragicznie zmarłego Kuriera Naczelnego Sztabu Konfederacji Barskiej.
 4. Centralny Ośrodek Sportu i Rekreacji - oferuje kolej linową na Skrzyczne, krytą pływalnie, centrum odnowy biologicznej, stadion lekkoatletyczny, boiska i skocznie narciarską oraz tężnię solankową.
 5. Amfiteatr w Szczyrku to miejsce gdzie organizowane są takie imprezy jak m.i. Tydzień Kultury Beskidzkiej, Snowfest.
 6. Muzeum Górskie na tyłach amfiteatru w Skalite , wystawa dotyczy narciarstwa w Szczyrku.
 7. Galeria pod Aniołkiem ul. Beskidzka 110, można tu zakupić prace : rzeźby w drewnie , malarstwo na szkle, i porcelanie lokalnego twórcy Józefa Więzika.
 8. Sanktuarium Św. Jakuba ul. Kolorowa 1 , drewniany kościółek w Szczyrku liczący ponad 200 lat - najstarszy zabytek w mieście.
 9. Pieta Szczyrkowska znajduje się przy sanktuarium św, Jakuba, upamiętnia poległych żołnierzy Sił Zbrojnych ze zgromadzenia mjr. Henryka Flamego "Bartka".
 10. Escape Room ul. Beskidzka 99 - chata tajemnic.
 11. Szyszka Park - w samym centrum Szczyrku : park linowy, , mini golf, karuzela, piaskownica i strefa chill & food.
 12. Plac św. Jakuba : ryneczek z fontanną, ławeczkami, karczmą.
 13. Ścieżka rowerowo- piesza nad Rzylicą : ciągnie się od centrum przez skocznię narciarską, Buczkowice, Rybarzowice i mierzy łącznie 20 km.
 14. Bator Art Galery 1/2 - prywatna galeria sztuki, wystawy malarskie, koncerty, warsztaty malarskie i plastyczne.
 15. Park linowy Base Camp dla dzieci i dorosłych.
 16. Galeria dłoni sławnych ludzi ul. Myśliwska 44
 17.  Siłownia zewnętrzna : Deptak nad Żylicą, plac św. Jakuba, ul. Spacerowa, ul. Górska, ul. Wierzbowa
 18. Sanktuarium na Górce - słynie z objawień Matki Bożej w tym miejscu, cudowne źródełko.
 19. Beskid Sport Arena - Ośrodek narciarski - 4 trasy o długości 3,2 km
 20. Kolej linowa na Skrzyczne - 4 os. kanapa - zimą wyjazd do trasy narciarskiej COS Skrzyczne.
 21. Szczyrk Mountain Resort - Największy ośrodek narciarski w Polsce - 40 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności - wspólny karnet z innymi ośrodkami narciarskimi w Szczyrku, wypożyczalnie nart, przechowalnie bagażu.
 22. Ścieżki rowerowe Enduro Trials - Mountain Resort : 6 tras o różnym stopniu trudności, wypożyczalnia rowerów, bary na trasie.
 23. schronisko PTTK na Skrzycznem - 1257 m.n.p.m - prowadzą tam kilka szlaków turystycznych lub kolej linowa.
 24. Malinowska Skała- ciekawa formacja skalna z pięknym widokiem , umiejscowiona na trasie z Białego Krzyża do Skrzycznego.
 25. Jaskinia Malinowska - w okolicy Malinowskiej skały, można zwiedzać bez przewodnika i sprzętu, potrzebna jedynie latarka.
 26. Biały Krzyż - zwany polskim lodowcem - najdłużej utrzymująca się pokrywa śnieżna, zawsze dobre warunki narciarskie, stok łatwy dla początkujących.
 27. Przełęcz Karkoszczonka ze schroniskiem Chata Wuja Toma, przyjemna trasa z dzieckiem, na miejscu piękne widoki, kolejne trasy wiodące na Biały Krzyż, Beskid Arenę lub na Błatnią do Brennej.
 28. Klimczok - 1114 m.n.p.m - druga co do wielkości góra w Szczyrku, na miejscu schronisko i trasy wiodące na stronę Bielska - Białej jak i Brennej.
 29. Kryta pływalnia w COS - basen pływacki 12.5 m + jacuzzi + tężnia solankowa ul. Plażowa 8.
   

ATRAKCJE SZCZYRKU

Więcej…

   

STOKI NARCIARSKIE

Nie od dziś wiadomo, że Szczyrk słynie z zimowych atrakcji, a przede wszystkim z licznych stoków narciarskich! 

Szczyrk Mountain Resort jest jednym z największych ośrodków narciarskich na terenie Polski, który posiada 22km tras o zróżnicowanym nachyleniu. Ponad to, miłośnicy zimowych sportów, mogą również skorzystać z tras przygotowanych przez Centralny Ośrodek Sportu (Skrzyczne) oraz Beskid Sport Areny i to wszystko na jednym karnecie - gopass!

Łącznie Szczyrk dysponuje 40 km tras! 

Wyjazd gondolą na 1000 m.n.p.m., podgrzewane kanapy i obłędny widok sprawia, że turyści licznie wracają do urokliwej miejscowości jaką jest Szczyrk.

Szczyrk – najlepsze trasy narciarskie. Gdzie jeździć na nartach w Szczyrku i okolicach? - Poza domem Szczyrk przygotował nowości. To m.in. lepsze trasy, górska restauracja i automatyczne kasy O ośrodku

Na poniższych stronach, znajdą Państwo podstawowe informacje m.in. o cenach i zakupie karnetów, a także na kamerkach sprawdzą aktualne warunki pogodowe.

 

Mapa: trasy narciarskie Szczyrk Mountain Resort, Skrzyczne

Mapy tras w Szczyrk Mountain Resort

 

Mapa: trasy narciarskie Beskid Sport Arena

Mapy tras w Beskid Sport Arena

 

 

Zainteresowanych lekcjami jazdy na nartach, snowboardzie czy wyjściami skiturowymi, zachęcamy do skorzystania z oferty przygotowanej przez licencjonowaną szkołę narciarską STREFA ZIMY.

Strefa Zimy w Szczyrku – Szkoła narciarska i snowboardowa w Szczyrku

Wykwalifikowana kadra zapewni bezpieczeństwo na stoku oraz odpowiednie szkolenie dopasowane indywidualnie do umiejętności kursanta. Dla osób początkujących lekcje odbywają się na Wyciągu Bananowym w Szczyrku (ul. Narciarska 10), natomiast osoby o poziomie zawansowanym szkolą technikę na trasach ośrodka Szczyrk Mountain Resort.

Zapisy na lekcje: 669 715 711          Wypożyczalnia sprzętu: 693 429 329 

www.strefazimy.pl

 

 

 

   

TRASY ROWEROWE ENDURO

Szczyrk to miejsce w którym coraz częściej spotyka się fanatyków rowerowych szaleństw, przybywających z różnych regionów Polski. Nie dziwi to nikogo - od 2019 roku ośrodek Szczyrk Mountain Resort udostępnił 13km tras rowerowych enduro!

 

Otwarcie Szczyrk Enduro Trails po raz drugi - 43RIDE magazyn rowerowy Szczyrk Enduro Trails by TREK Z wizytą w Szczyrk Enduro Trails - 43RIDE magazyn rowerowy

 

Ścieżki enduro to jednokierunkowe trasy o różnych stopniach trudności, dlatego każdy może dobrać odpowiednią trasę względem własnych umiejętności.

Zjazdy trasami enduro to dobry pomysł na spędzenie dnia w sposób aktywny!

Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji spróbować rowerowych przygód na górskich trasach, przewidziano lekcje z instruktorami, którzy zadbają o bezpieczeństwo oraz odpowiednie przygotowanie merytoryczne i techniczne.

W punkcie Szczyrk Enduro Trails można wypożyczyć rower oraz akcesoria niezbędne do bezpiecznej zabawy.

Z atrakcji jaką są zjazdy trasami rowerowymi enduro, można skorzystać w sezonie letnim. Zazwyczaj jest to okres od maja do końca października. Dodatkowym atutem atrakcji jest możliwość podziwiania widoków urokliwych Beskidów - najpierw podczas wyjazdu gondolą i kolejką na szczyt Kopy Zbójnickiej, a następnie podczas zjazdów. 

Dla osób, które preferują spokojniejszą aktywność, proponujemy wypożyczenie rowerów elektrycznych i wybranie się na przejażdżkę górskimi szlakami. 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.szczyrkowski.pl

   

KRYTY BASEN, SIŁOWNIA - COS SZCZYRK

Zdecydowanie większa część turystów odwiedzająca Szczyrk, planuje aktywny wypoczynek. A co jeśli pogoda nie dopisze? W takim przypadku, warto wybrać się do COSu- Centralny Ośrodek Sportu.

 

  

 

COS jest to kompleks sportowy, w którym można skorzystać z:

 • Hali sportowej umożliwiające uprawianie wielu dyscyplin sportowych, wyposażone w profesjonalny sprzęt sportowy i przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych

 • Krytej pływalni z homologacją do rozgrywania zawodów o randze krajowej:

          wymiar 25m x12,5m, 5 torów o głębokości 1,6-1,8 m, 1 tor sztucznie wypłycony: 90 cm  

 • Profesjonalnych siłowni wyposażonych w bieżnie treningowe, ergometry wioślarskie, atlasy do ćwiczeń, hantle, sztangi, talerze, piłki gimnastyczne, lekarskie, itp.

 • Salki do zajęć gimnastycznych i fitness na terenie nowej hali sportowej

 • Sauny

 • Gabinetu odnowy biologicznej wyposażonego w nowoczesny sprzęt i aparaturę, gwarantują wysoką jakość świadczonych usług.

             Oferowane usługi w zakresach:

              - hydroterapia
              - zabiegi cieplne
              - masaże
              - fizykoterapia
              - kinezyterapia

A ponad to:

 • Stadionu sportowego z boiskiem piłkarskim, boiskiem wielofunkcyjnym do gier zespołowych oraz bieżnią okólną tartanową i widownią, skocznią w dal, wzwyż, o tyczce i rzutniami

 • Kortów tenisowych (trzy z nawierzchnią ziemną, jeden ze sztuczną trawą)

 • Boiska do siatkówki plażowej

 • Kompleksu skoczni Skalite w Szczyrku o punktach konstrukcyjnych: K-95, K-70, K-40 – obiekt funkcjonujący przez cały rok, posiadający nawierzchnię igelitową, sztuczne oświetlenie oraz instalację sztucznego naśnieżania

 Więcej informacji: www.szczyrk.cos.pl

   

JASKINIA MALINOWSKA

Dla osób lubiących przygodę, mamy ciekawą propozycję: 
Wyprawa górska połączona ze zwiedzaniem jaskini! 
 

Turyści mogą już zwiedzać Jaskinię Malinowską w Beskidach - RadioMaryja.pl Jaskinia Malinowska już dostępna do zwiedzania. Tłumy na otwarciu ZDJĘCIA | Dziennik Zachodni jaskinia malinowska - KochamLatac.pl

Jaskinia Malinowska znajduje się pod szczytem góry Malinów, co oznacza, że aby do niej dotrzeć trzeba wyjść na wysokość 1080 m.n.p.m. Najkrótszy szlak, którym można dojść do wejścia jaskini prowadzi z Białego Krzyża - szlak czerwony. Inną możliwością jest wędrówka po górach np. od szczytu Skrzycznego, przez Malinowską Skałę.

Przed wyprawą warto zapoznać się z mapą szlaków turystycznych: https://mapa-turystyczna.pl/node/szczyrk#49.71471/19.02311/14

 

   

PARK LINOWY

Od pewnego czasu, parki linowe cieszą się szczególnym zainteresowaniem u osób lubiących aktywną formę spędzania czasu wolnego. Jest to świetna rozrywka dla dorosłych i dzieci, dlatego parki chętnie odwiedzane są przez rodziny z dziećmi.

 

 Obraz może zawierać: niebo, trawa, drzewo, na zewnątrz i przyroda Szczyrk - Park linowy "Beskid Park". Atrakcje turystyczne Szczyrku. Ciekawe miejsca Szczyrku Obraz może zawierać: na zewnątrz

 

Parki linowe posiadają do wyboru kilka tras o różnym stopniu trudności. Składają się głównie z rozpiętych na różnych wysokościach (nawet do kilkunastu metrów nad ziemią, często w lesie pomiędzy drzewami, ale także pomiędzy specjalnie ustawionymi słupami) lin, drabinek, mostków, platform itp.

Obecnie w Szczyrku znajdziemy dwa parki linowe:

 

 

   

Wycieczka na Klimczok

Klimczok, dawniej również, Klimczak,(1117 m n. p. m.) – szczyt górski w północno-wschodniej częścią Pasma Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Przebiega przezeń granica administracyjna Belska-Białej i stąd szczyt Klimczoka jest najwyższym punktem tego miasta. Przez szczyt biegnie też historyczna granica pomiędzy Śląskiem i Małopolską.

Cel wycieczki: Klimczok (1117 m n.p.m.)
Trasa: szlak niebieski (1 h 45 min)

Więcej…

   

Wycieczka na Skrzyczne

Skrzyczne (1257 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego. Najważniejsza atrakcja Szczyrku. Wznosi się on w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego, w bocznym ramieniu pasma Baraniej Góry. Na szczyt można dotrzeć szlakami turystycznymi ze Szczyrku, z Buczkowic, z Ostrego i od strony Baraniej Góry. Dla wygodnych jest możliwość wyjazdu kolejką, której kurs zajmuje około 30 minut.

Cel wycieczki: Skrzyczne (1257 m n.p.m.)
Trasa: szlak czerwony na Skrzyczne (3 h)

Więcej…

   

Sanktuarium na Górce

Sanktuarium na Górce w Szczyrku - idealne na wesele z klimatem

Sanktuarium na Górce,  Kościół Matki Boskiej Królowej Polski pochodzący z 1894 roku, znajduje się na południowym stoku Magury, na tzw. Górce.

Więcej…

   

Wycieczka na Błatnią

Znalezione obrazy dla zapytania błatnia schronisko 

 

Błatnia ( 917 m n.p.m.) – szczyt górski w grupie Klimczoka w Paśmie Wiślańskim Beskidu Śląskiego.

To niewybitne wypiętrzenie grzbietu, wznoszące się nad Doliną Wapienicy, niecałe 4 km na zachód od Klimczoka, jest zwornikiem dla biegnącego w kierunku zachodnim ramienia CzuplaŁazkaZebrzydki oraz dla odgałęziającej się ku północy rosochy Przykrej, Wielkiej Polany i Palenicy. Wierzchołek, grzbiety w jego rejonie oraz południowe stoki opadające ku dolinie Chrobaczego Potoku w Brennej pokryte są ciągiem polan, które do II wojny światowej stanowiły tradycyjny ośrodek gospodarki pasterskiej. Większą część stoków pokrywają lasy mieszane lub bukowe.

Cel wycieczki:  Błatnia (917 m.n.p.m.)

Trasa: szlak żółty i czerwony (2,5 h)

Więcej…

   

Galeria Beskidzka

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania galeria beskidzka szczyrk

                                                                                             Beskidzka Galeria Sztuki w Szczyrku                                                                                                                                                                                           

                                                                      43-370 Szczyrk, ul. Myśliwska 60                                                                        

Tel. (0 33) 817 87 16
www.galeria.szczyrk.pl

Więcej…

   

Baza gastronomiczna

Znalezione obrazy dla zapytania góralskie jadło

Baza gastronomiczna w Szczyrku

Kuchnia w Szczyrku była w dużym stopniu uzależniona od panujących na tym obszarze warunków gospodarczych. Środowisko geograficzne ukształtowanie terenu, klimat i gleba, określały ilość i charakter upraw. "Menu" wspomagano łowiectwem i rybołówstwem. Mała ilość produktów wystarczyła jednak do stworzenia wyśmienitej i bogatej w potrawy kuchni regionalnej. Pomimo, iż w potrawach góralskich znajdowała się mała ilość białka i tłuszczów, górale zawsze szczycili się dobrym zdrowiem i niewyobrażalną krzepą. Zapraszamy do regionalnej karczmy góralskiej "Chata na Groniu " w Mesznej - malowniczą trasą przez las - tylko pół godziny od naszych apartamentów. Smaczna kuchnia i domowa atmosfera !!!

Więcej…

   

Nordic Walking

 

Nordic Walking z trenerem w Szczyrku

- czyli marsz ze specjalnie zaprojektowanymi do tego kijami. Łączy w sobie cechy kompleksowej aktywności ruchowej dla wszystkich bez względu na wiek, masę ciała i wyjściowy poziom sprawności fizycznej. Nordic Walking jest bezpieczną formą ćwiczeń, którą można wykonywać w każdym terenie i o każdej porze roku.

Więcej…